ادامه تحصیلات عالی درجمهوری آذربایجان

امروزه تحصیل در خارج از کشور بسیار مورد توجه دانشجویان ایرانی قرار گرفته است و افراد برای تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه های متعددی را در کشورهای گوناگون انتخاب می کنند. تحصیل در کشورهای نزدیک به ایران از جمله تحصیل در باکو نیز از گزینه های انتخابی دانشجویان ایرانی هستند. در ادامه تحصیل در باکو را مورد بررسی قرار می هیم و متخصصان ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) آماده پاسخگویی به شما در تمام زمینه های مربوط به مهاجرت و تحصیل هستند

نظام آموزش عالی جهت تحصیل درجمهوری آذربایجان شامل انواع زیر است: نهادهای دولتی یا خصوصی: آکادمی ها، موسسات، کالج ها، کنسرواتوارها و دانشگاه هایی که B.A. M.A. M.Sc. و برنامه های تحصیلی دکترا و یک برنامه MBA را ارائه می کنند. مرحله اول دانشگاه، این مرحله چهار سال طول می کشد و منجر به لیسانس یا Baklava می شود. در طول این دوره، دانشجویان ممکن است به تحصیل در زمینه های علوم انسانی و علوم طبیعی و همچنین دروس پایه تخصص انتخابی بپردازند.

در مرحله دوم، که بین یک و نیم تا دو سال طول می کشد و به مدرک کارشناسی ارشد یا Magistr منجر می شود، دانشجویان دانش دقیق و آموزش حرفه ای را در علوم انسانی و علوم طبیعی به دست می آورند. بهترین فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد به مرحله دکتری می رسند. پس از اتمام موفقیت آمیز تحصیلات (دو یا سه سال)، آنها مدرک دکتری (PhD) خود را کسب می کنند. مطالعات دیپلم، برنامه های تحصیلی بدون مدرک هستند که بر روی یک حرفه یا مهارت خاص تمرکز می کنند. این دوره های تحصیلی توسط بسیاری از موسسات خصوصی و همچنین برخی از دانشگاه ها ارائه شده اند.

آذربایجان دارای سال تحصیلی با دو ترم است، که معمولا در ماه سپتامبر آغاز می شود. وقتی که ترم بهار در ژانویه شروع می شود، بعضی از دوره ها در دسترس هستند. شما همچنین قادر به شرکت در دوره های تابستان نیز هستید. امروزه آذربایجان دارای جایگاهی مناسب در جهان رو به رشد است. دانشجویان از کشورهای مختلف جهان به ویژه از همسایگان برای ادامه تحصیل به آذربایجان می روند.

بعضی از آنها برای دو ترم در دانشگاه های آذربایجان ها تحصیل می کنند تا زبان را یاد بگیرند و تجربه ای کسب کنند. اگر دانشجوی خارجی در آزمون مهارت آذربایجانی و انگلیسی قبول شوند، می تواند از دوره های آمادگی معاف شود. این بستگی به دانشگاه هایی دارد که برای تجربه تحصیلی خود در آذربایجان انتخاب می کنند. مراکز پشتیبانی برای ارائه خدمات به دانشجویان بین المللی وجود دارند. خدمات پشتیبانی عبارتند از:

  • ثبت نام برای ویزا
  • برنامه ریزی برای ورود
  • اطلاعات مسکن و برنامه های خانواده میزبان
  • برنامه های آشنایی با نيازهای شخصی، مالی، حقوقی، بهداشتی، ارزش های ملی و فرهنگی
  • ترتیبات ملاقات، از جمله برنامه های تنظیم و فعالیت ها برای دانشجویان بین المللی و خانواده های آنها
  • ادامه اقامت تحصیلی به دلایل معتبر
  • راهنمایی شهری

این مراکز در طول هفته باز هستند و همچنین در روزهای یکشنبه و تعطیلات عمومی برای رویدادهای ویژه مانند سفرهای مهمان به مناطق مختلف آذربایجان در دسترس هستند. این مرکز تلاش می کند که دانشجویان بین المللی احساس راحتی بیشتری در آذربایجان داشته باشند و به این کشور علاقه مند شوند.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *